Dla mediów

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > dla mediów >

karciarz.pl świętuje 35-lecie telefonu komórkowego


2008-04-02 karciarz.pl świętuje 35-lecie telefonu komórkowego

Portal karciarz.pl jako jedyny w Polsce przypomniał o tym, że wszechobecny dziś telefon komórkowy powstał równo 35 lat temu!

Kto by pomyślał, jak potoczą się dalsze losy tego pierwszego telefonu komórkowego, który zainspirowany został komunikatorem kapitana Kirka z serialu Star Trek.

Z tej okazji rocznicy portal karciarz.pl przygotował specjalny materiał na ten temat: http://www.karciarz.pl/35-lat-telefonu-komorkowego

"Dziś telefony komórkowe to urządzenia do wszystkiego - można dzięki nim robić zdjęcia, słuchać muzyki, a także korzystać z Internetu. Ale tak jest w krajach wysoko rozwiniętych. Rynki dopiero otwierające się na telefonię komórkową, jak np. rynek afrykański stawiają na prostotę i niskie ceny urządzeń." - mówi twórca portalu karciarz.pl Marcin Kryska.

"Ewolucja telefonów komórkowych przyniosła niesamowite zmiany, w porównaniu do pierwszego modelu. Prawdopodobnie już niedługo spełni się marzenie twórcy telefonu komórkowego Martina Coopera i telefon integrować się będzie z naszym ciałem. Istnieją już nawet pierwsze wizje takich telefonów." - powiedział twórca portalu karciarz.pl Marcin Kryska.