W 2011 roku 25 milionów Amerykanów będzie płaciło komórką

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

W 2011 roku 25 milionów Amerykanów będzie płaciło komórką

2008-06-11 W 2011 roku 25 milionów Amerykanów będzie płaciło komórką

Już za 3 lata telefony komórkowe mieszkańców Stanów Zjednoczonych staną się także portfelami.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Na stronie ReportBuyer znajdziemy raport, z którego pochodzą te właśnie dane. Raport ten informuje, że m-commerce (dostęp do komercyjnych usług oferowanych w ramach e-commerce poprzez telefon komórkowy i inne urządzenia przenośne), to ważny i szybko rozwijający się fenomen, którego siła tkwi w wygodzie.

Jednymi z pierwszych krajów, w których m-commerce sprawdziło się, były Japonia i Korea. Japończycy w 2006 roku wydali 900 milionów dolarów wykorzystując do tego telefon komórkowy.

Analitycy przewidują, że kolejne kraje będą podejmować próby wprowadzenia m-commerce. Wśród operatorów testujących ten sposób płacenia będzie O2, dzięki któremu Wielka Brytania wzbogaci się o NFC – technologię bliskiego pola. Wśród sieci starających się rozwinąć NFC jest również nasz Polkomtel.

Również inne miejsca na świecie nie pozostają w tyle. M-commerce jest dla Afryki sposobem na to, żeby niektórzy mieszkańcy w ogóle mieli jakikolwiek kontakt z usługami bankowymi lub zakupami elektronicznymi. Wielu mieszkańców czarnego kontynentu nie ma ani kont bankowych ani dostępu do Internetu. Posiadają natomiast telefon komórkowy.

Tagi: analizy, dane, m-commerce, O2, Polkomtel, raporty, ReportBuyer, Stany Zjednoczone, USA, Wielka Brytania


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
pięć + trzy =