3 pytania do mBank mobile

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13  Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

3 pytania do mBank mobile

2010-01-25 3 pytania do mBank mobile

Redakcja karciarz.pl skierowała "3 Pytania" do pierwszego w Polsce wirtualnego operatora komórkowego mBank mobile. To należąca do banku internetowego mBank marka telefonii komórkowej na kartę.

27.12.13  Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

 • Marcin Kryska, karciarz.pl: W 2008 roku znajomość spontaniczna marki mBank mobile wynosiła 6,8%. Jakieś zmiany w 2009 roku?
 • Michał Szelągowski, mBank mobile: "W ubiegłym roku nie było przeprowadzone badanie w zakresie spontanicznej znajomości marki, trudno jest więc nam odnosić się do zmian w wysokości tego wskaźnika."
 • Marcin Kryska, karciarz.pl: mBank ma obecnie 2,2 mln klientów bankowych. W październiku 2009 roku telefonia komórkowa mBank mobile miała 38 tys. klientów telefonii komórkowej. Zakładając, że wszyscy użytkownicy telefonii są także klientami banku wynika z tego, że tylko 1,7%  klientów banku korzysta z oferty GSM. Czy to nie za mało?
 • Michał Szelągowski, mBank mobile: "Umieszczenie benefitów mBank mobile w serwisie transakcyjnym spowodowało dynamiczny przyrost aktywnej bazy klientów. Aktualnie - ponad pół roku po wprowadzeniu tej funkcjonalności - nie obserwujemy zmniejszenia tempa przyrostu bazy. Patrząc szerzej na rynek MVNO w Polsce liczba klientów mBank mobile plasuje nas w czołówce stawki. "
 • Marcin Kryska, karciarz.pl: Inteligo ma wersję lajt systemu transakcyjnego na telefony komórkowe, tymczasem mBank zrezygnował z wersji WAP. Brak zainteresowania?
 • Michał Szelągowski, mBank mobile:: "Kanał WAP cieszył się małą popularnością w związku z tym zapadła decyzja o jego zamknięciu. W każdym miesiącu korzystało z niego około 1000 osób. Ciekawsze są bardziej nowoczesne rozwiązania, zwłaszcza te związane z szybkim i łatwym dostępem do internetu przez telefon komórkowy.
  W tej chwili nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja co do dalszego rozwoju sytemu w sposób dedykowany dla urządzeń mobilnych chociaż nie wykluczamy wdrożenia takiego rozwiązania.
  "

Tagi: 3 Pytania, bank, bank internetowy, banki, banki internetowe, bankowość, bankowość mobilna, mBank, mBank mobile, mBankMobile.pl, Michał Szelągowski, mobile.pl, mobilna strona, mobilne strony, strona mobilna, strony mobilne, system bankowy, system transakcyjny, systemy bankowe, systemy transakcyjne, WAP, wersja lajt, www.mBankMobile.pl, www.mobile.pl, wywiad, wywiady


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
zero + sześć =