60 tys. widzów na ponad 800 seansach Kina Orange

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

60 tys. widzów na ponad 800 seansach Kina Orange

2014-05-27 60 tys. widzów na ponad 800 seansach Kina Orange

Czwarta już edycja Kina Orange skupiła aż 60 tysięcy widzów na ponad 800 seansach filmowych. Objazdowe kino Orange odwiedziło 75 miejscowości we wszystkich 16 polskich województwach.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

W trwającym od października 2013 roku sezonie Kino Orange objęło swoim zasięgiem całą Polskę. Odwiedziło 75 miejscowości, w których nie ma kin, aby zaprezentować ich mieszkańcom nowości i najciekawsze tytuły sezonu.

W czwartej edycji Kina Orange wyświetlono 26 tytułów filmowych, z których 11 to filmy polskie. Rekordzistą wyświetleń okazała się produkcja "Kamienie na szaniec". Najpopularniejszym filmem zagranicznym został "Noe: Wybrany przez Boga".

Stałą publikę miały też filmy dla dzieci takie, jak "Smerfy 2", "Skubani", "Piłkarzyki rozrabiają" czy "Lego: Przygoda". Dzięki Kinu Orange około 15 tysięcy dzieci miało szansę zobaczyć film na wielkim ekranie. Wielu najmłodszych po raz pierwszy w życiu obejrzało film w trójwymiarze.

W sezonie 2013/2014 Kino Orange pojawiło się w nowych miejscowościach: Gryfowie Śląskim, Kozienicach, Lubsku, Sławnie, Sędziszowie Małopolskim, Dobrym Mieście, Górowie Iławeckim, Okonku i Zbąszynku. Łącznie od października 2010 roku, kiedy Kino Orange wyruszyło w swoją pierwszą trasę, odwiedziło ponad 170 miejscowości.

W kończącym się właśnie sezonie Kino Orange wprowadziło szereg nowości, jeszcze bardziej uatrakcyjniające filmowe seanse. Aby usprawnić sprzedaż biletów wprowadzono elektroniczny system Ekobilet, dzięki któremu bilet kinowy można otrzymać na SMS-em lub e-mailem. Nowością jest tez panoramiczny ekran na siedmiometrowej podstawie oraz multimedialny plakat elektroniczny, na którym równocześnie prezentowane są zwiastuny filmów, plakaty i repertuar kina.

Kino Orange to wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których na co dzień nie ma kin.

Ceny biletów na seanse w Kinie Orange zaczynają się już od 12 zł. Wizyty Kina Orange przyczyniają się do otwierania kin stacjonarnych w całej Polsce. Już jesienią tego roku kino powróci na stałe do Lidzbarka Warmińskiego. Kolejne otworzy się też w Kozienicach. Podobne plany dotyczą legendarnego Kina Wiarus w Gorlicach, stałej miejscowości na trasie Kina Orange.

Tagi: 3D, bilet do kina, bilet kinowy, bilety do kina, bilety kinowe, Dobre Miasto, dzieci, dziecko, film, film 3D, film dla dzieci, filmy, filmy 3D, filmy dla dzieci, Górowo Iławeckie, Gryfów Śląski, Kamienie na szaniec, kina, kina 3D, kindo 3D, kino, Kino Orange, kinoman, kinomani, KinoOrange.pl, klub filmowy, Klub Filmowy Orange, kluby filmowe, Kozienice, Lubsko, multipleks, multipleksy, Noe Wybrany przez Boga, Okonek, Orange, Orange Kino, Orange Kocha Kino, orange.pl , Sędziszów Małopolski, Sławno, społeczność, społeczności, www.KinoOrange.pl, www.orange.pl, Zbąszynek, zniżka, zniżki


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
sześć + sześć =