BT Mobile ma mniej klientów

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100
karciarz.pl > nowości >

BT Mobile ma mniej klientów

2008-02-18 BT Mobile ma mniej klientów

Według badań liczba klientów brytyjskiego wirtualnego operatora komórkowego BT Mobile wynosi aktualnie 86 000 użytkowników – czyli najmniej od 2004 roku.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Według analityków spadek popularności BT Mobile jest kluczowym powodem słabych osiągów firmy na giełdzie. Żeby przywrócić żywotność na ryku, firma planuje wprowadzenie nowej strategii dla telefonii komórkowej.

Najnowsza, testowana właśnie usługa wiąże się z istniejącą już na rynku usługą Fusion, łączącą telefon stacjonarny z komórkowym. Fusion, wprowadzona na rynek w 2005 roku, ale reklama tego produktu została na razie wstrzymana z racji niskiego zainteresowania (tylko 45 000 użytkowników). Nowa usługa ma pozwalać nie tylko na łączenie telefonu stacjonarnego z komórką, ale również na korzystanie z internetu i wysyłanie e-maili.

Według BT nowa opcja będzie przypominała usługę "Blackberry", która oferuje poręczne urządzenie telefoniczne z pełną klawiaturą, dzięki któremu można wysyłać i odbierać e-maile.

Grupa BT boryka się z problemami nie tylko na gruncie telefonii komórkowej. Podupadają również naziemne usługi firmy (co spowodowane jest rosnącym sukcesem konkurencyjnych sieci komórkowych).

W 2001 roku, aby spłacić długi, grupa BT zmuszona była sprzedać swoją infrastrukturę sieci, która działała pod nazwą mmO2. Obecnie BT Mobile jako wirtualny operator używa sieci Vodafone.

---
opracowano na podstawie Times Online

Tagi: Blackberry, BT Mobile, Fusion, Times Online, Vodafone UK, Wielka Brytania


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
sześć + pięć =