CenterNet przejmuje telepin mobi

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

CenterNet przejmuje telepin mobi

2009-09-30 CenterNet przejmuje telepin mobi

CenterNet, piąty operator infrastrukturalny w Polsce, przejął telepin mobi (wirtualny operator komórkowy na kartę) i telepin (telefonia internetowa).

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Wraz z markami przjęte zostały także umowy dystrybucji kart telefonicznych prepaid pod tymi markami.

Wartość transakcji wyniosła 3 mln zł. Warunkiem zawieszającym wejście w życie tej umowy jest jeszcze podpsianie umowy na mocy, której strony określą zasady współpracy przy projekcie do końca 2011 rok.

"Umowa z CenterNetem wynika z przyjętej przez nas strategii, która zakłada rozwój oferty w segmencie klientów biznesowych i współpracy międzyoperatorskiej. Oddajemy nasz biznes indywidualny w ręce ludzi, posiadających większe możliwości rozwoju tego typu usług. Podpisana umowa zakłada również współpracę z CenterNet w zakresie hurtowej terminacji ruchu telekomunikacyjnego." ? powiedział Marcin Kubit, prezes Mediatela, spółki do której należały marki telepin i telepin mobi.

CenterNet, dzięki podpisanej umowie uzyskuje dostęp do sieci dystrybucji kart telepin. Na dzień dzisiejszy jest to ponad 85 000 punktów dystrybucyjnych na terenie całej Polski. CenterNet nabywa również know-how związany z ofertą dla obcokrajowców mieszkających w Polsce lub przyjeżdżających w celach turystycznych. Obecny potencjał tego rynku szacowany jest na ponad 200 000 użytkowników kart telepin.

"Zakup telepina jest kolejnym krokiem związanym z poszerzaniem działalności CenterNetu na rynku telefonii komórkowej. Rozpoznawalność marki Telepin i istniejące kanały dystrybucji są jej atutem, a przeniesienie realizacji projektu do operującego w obszarze telefonii komórkowej CenterNetu będzie istotnym wsparciem i da duże możliwości rozwoju" - powiedział Jacek Felczykowski prezes zarządu NFI Midas głównego udziałowca CenterNetu.

"Zakładamy, iż oferta związana z marką Telepin będzie dalej kierowana do osób głównie dzwoniących za granicę z tym że jej funkcjonalność zostanie poszerzona o rozwiązania mobilne. Mamy również pomysły na wykorzystanie tej marki do innych produktów. Zakładamy, iż w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy dzięki temu projektowi uda nam się pozyskać dodatkowych 100 000 użytkowników telefonii komórkowej." ? dodał Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNetu.

CenterNet jako infrastrukturalny operator komórkowy rozpoczął 30 maja 2009 roku świadczenie usług komercyjnych z wykorzystaniem przyznanej częstotliwości. W swojej długoterminowej strategii rozwoju CenterNet stawia na tworzenie usług dopasowanych do potrzeb klientów ? jest to możliwe dzięki właściwej segmentacji oraz zaangażowaniu klientów w proces tworzenia usług. Pierwszą marką jaką CenterNet uruchomił w dniu 11 lipca 2009 roku wspólnie z Fundacją Lux Veritatis jest telefonia komórkowa wRodzinie.

Tagi: CenterNET, Grzegorz Tomczyk, Inwestycje, Jacek Felczykowski, Marcin Kubit, Midas, NFI Midas, przejęcie, telepin, telepin mobi, telepin.pl, www.telepin.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
trzy + sześć =