Czy jesteś telefonicznym P. U. N. K. - iem?

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

karciarz.pl > nowości >

Czy jesteś telefonicznym P. U. N. K. - iem?

2008-11-19 Czy jesteś telefonicznym P. U. N. K. - iem?

Ponad 47% brytyjskich użytkowników telefonów komórkowych nie wykorzystuje w pełni możliwości jakie dają im, nabyte w ramach usługi darmowe minuty i tańsze połączenia z wybranymi numerami.


Tak przynajmniej wynika z badań jakie ostatnio przedstawił brytyjski wirtualny operator komórkowy Tesco Mobile.

Przedstawiony raport nazywa takich ludzi PUNKAMI. Nie ma to nic wspólnego z kontestującą subkulturą, ale z angielskim skrótem, oznaczającym użytkownika telefonu nieposiadającego wiedzy na temat możliwości drzemiących w ramach jego taryfy (ang. Phone Users with No Knowledge).

Mimo, że 62% użytkowników wie, że może korzystać z ułatwień jakie dają im darmowe SMS–y, albo tańsze rozmowy, połowa z nich nie robi tego i nie wykorzystuje ich w ciągu każdego miesiącach. Tylko 37% badanych szuka oszczędności poprzez zmianę operatora na tańszego. Co trzeci użytkownik tego nie czyni ponieważ nie chce mu się szukać lepszych ofert.

Lance Batchelor z Tesco Mobile komentując wyniki badań twierdzi, że dowodzi to, iż każdego miesiąca marnowane są setki tysięcy funtów. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze klienci wykorzystują jedynie kilkanaście procent swoich taryf, a po drugie, nie mają świadomości, że istnieją też inne opcje, takie które są o wiele lepiej dostosowane do ich potrzeb. Prosty przykład: użytkownicy doładują konto kwotą w wysokości 15 funtów i w promocji otrzymają dodatkowe 30 funtów. Daje to w sumie kwotę 45 funtów, z których wykorzystywana jest, w najlepszym przypadku połowa. Marnowane jest zatem około 15–20 funtów.

Tagi: analizy, badania, dane, Lance Batchelor, statystyki, Tesco Mobile UK, Wielka Brytania


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
sześć + sześć =