Deutsche Telekom stracił dane 17 milionów klientów

Kraj: PL | IE | UK | Niemcy (DE) | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100
karciarz.pl > nowości >

Deutsche Telekom stracił dane 17 milionów klientów

2008-10-07 Deutsche Telekom stracił dane 17 milionów klientów

Niemiecki operator sieci komórkowej dopuścił się poważnego uchybienia - w wyniku złych zabezpieczeń stracił dane 17 milionów użytkowników.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Złodziej, który pokonał ochronę systemu skradł informacje w skład których wchodziły między innymi nazwiska, adresy, numery telefonów, często także daty urodzenia i adresy e-mail. Wszystko to wydarzyło się 2006 roku, ale wyszło na światło dzienne dopiero teraz dzięki gazecie Der Spiegel.

Deutsche Telekom (T-Mobile) bagatelizuje sprawę i tłumaczy, że żadne z danych które wyciekły nie zostały wykorzystane przeciw ich właścicielom, wśród których znajdowały się także osoby publiczne. Ponadto koncern uruchomił gorącą linię dla klientów, a także umożliwił bezpłatną zmianę numeru telefonicznego dla tych, którzy poczują, że ich prywatność została naruszona.

To nie pierwszy skandal z ochroną prywatności klientów w tle. W 2005 roku wybuchł skandal, gdy okazało się, że operator prowadzi podsłuch i rejestr rozmów pracowników, których podejrzewał o wycieki medialne.

Tagi: bezpieczeństwo, dane osobowe, Der Spiegel, Deutsche Telekom, Niemcy, T-Mobile


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
dziewięć + sześć =