Eurotunel pod Kanałem La Manche już cały w zasięgu

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100
karciarz.pl > nowości >

Eurotunel pod Kanałem La Manche już cały w zasięgu

2014-06-01 Eurotunel pod Kanałem La Manche już cały w zasięgu

Podmorski kolejowy tunel pod Kanałem La Manche już cały jest w zasięgu telefonii komórkowej i mobilnego internetu 3G.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Z okazji 20-lecia powstania Eurotunelu (53 km długości) pasażerowie pociągów kursujących przez niego mogą wykonywać rozmowy telefoniczne i korzystać z mobilnego Internetu w całym tunelu.

Do tej pory zasięg był zapewniony w tunelu południowym - na trasie pociągów z Francji do Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy w tym miejscu, że Eurotunel to tak na prawdę trzy równoległe tunele: dwa główne użytkowe przez które kursują pociąg i jeden dodatkowy, ewakuacyjno-techniczny. Dwa lata temu zasięgiem go objęli francuscy operatorzy komórkowi Bouygues Telecom, Orange i SFR.


Przebieg tunelu (grafika: Eurotunnel)

Do tej pory zasięg był zapewniony w tunelu południowym - na trasie pociągów z Francji do Wielkiej Brytanii. Dwa lata temu zasięgiem go objęli francuscy operatorzy komórkowi Bouygues Telecom, Orange i SFR.

Jadnakże dołącza do niego teraz także tunel północny - na trasie pociągów z Wielkiej Brytanii do Francji. Miał być on w zasięgu jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie 2012, ale brytyjscy operatorzy komórkowi nie stanęli na wysokości zadania. Nadrabiają to dopiero teraz, niemal 2 lata później. Zatem tunel północny od 6 maja 2014 roku jest w zasięgu brytyjskich sieci komórkowych Vodafone, EE i O2 UK.


Auta transportowane są przez tunel w specjalnych wahadłowych pociągach (grafika: Eurotunnel)

Z sieci komórkowej GSM i 3G korzystać mogę wszyscy pasażerowie. Począwszy od pociągów ekspresowych Eurostar, które kursują między Londynem, Paryżem i Brukselą wykorzystując tunel, przez pociągi samochodowe Le Shuttle łączące oba końce tunelu (dla motocyklistów, samochodów osobowych, dostawczych i minibusów) oraz specjalnych pociągów dla ciężarówek.

Z czasem oferowana sieć 2G i 3G ma zostać rozszerzona do 4G.

Co roku z podmorskiego tunelu pod Kanałem La Manche korzysta około 20 mln pasażerów.

Tagi: 2G, 3G, 4G, Anglia, bezprzewodowy Internet, EE, Eurotunel, Eurotunnel, Francja, komórka, komórki, mobilny Internet, o2, rozmowy telefoniczne, telefon, telefon komórkowy, telefonia, telefonia komórkowa, telefony, telefony komórkowe, tunel, tunel pod Kanałem La Manche, tunel podmorski, tunele, tunele podmorskie, Vodafone, Wielka Brytania, zasięg, zasięg GSM, Zjednoczone Królestwo


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
zero + dwa =