Facebook integruje się z Vodafone

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

karciarz.pl > nowości >

Facebook integruje się z Vodafone

2008-02-12 Facebook integruje się z Vodafone

Vodafone w Wielkiej Brytanii i Niemczech są pierwszymi operatorami komórkowymi, które wykorzystują platformę Facebook for Mobile Operators.


Pozwala ona na lepsze działanie serwisu społecznościowego Facebook na telefonach komórkowych i urządzeniach mobilnych. Sposób interakcji, korzystanie jest bliższe jest do tego znanego z komputera.

Współpraca z operatorami pozwala użytkownikom na bardziej bezproblemowe logowanie się do serwisu Facebook oraz dostarcza dodatkowych funkcji. Facebook twierdzi, że integracja mobilnej platformy z systemami operatorów komórkowych jest prosta. Uruchomiona została nawet specjalna strona z instrukcjami w tym zakresie.

Działania takie mają przynieść serwisowi Facebook dodatkowych użytkowników i skuteczniej konkurować z serwisem MySpace. Obecnie Facebook ma około 64 milionów użytkowników w tym 6 milionów wersji mobilnej (Facebook Mobile).

Współpraca między Facebookiem i Vodafone ma być rozszerzona wkrótce na Grecję, Włochy, Hiszpanię, Irlandię i Portugalię.

Tagi: Facebook, Facebook.com, MySpace, MySpace.com, serwisy społecznościowe, statystyki, Vodafone Deutschland, Vodafone UK


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
zero + pięć =