Gadu-Gadu będzie wirtualnym operatorem komórkowym

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Gadu-Gadu będzie wirtualnym operatorem komórkowym

2007-12-20 Gadu-Gadu będzie wirtualnym operatorem komórkowym

Spółki Gadu-Gadu i Polkomtel, operator sieci Plus, podpisały dziś umowę o współpracy, której efektem będzie rozpoczęcie działalności Gadu-Gadu jako kolejny wirtualny operator telefonii komórkowej (MVNO).

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

"To duże wydarzenie nie tylko dla spółki Gadu-Gadu, ale także jej milionów użytkowników. Wkrótce w ramach sieci Gadu-Gadu użytkownik będzie korzystał obok komunikatora i telefonii VoIP także z nowoczesnej sieci telefonii komórkowej. Komórka GG ma szansę znaleźć się w kieszeniach milionów użytkowników." - powiedział Piotr Pokrzywa z zarządu spółki Gadu-Gadu.

"Cieszymy się z podpisania umowy, zapowiadaliśmy wejście na rynek MVNO już podczas debiutu giełdowego. Użytkownicy usług Gadu-Gadu to oczywiście miłośnicy nowych technologii, komunikujący się, a więc korzystający także z telefonii komórkowej. Z pewnością dla Gadu-Gadu rynek telefonii komórkowej to naturalny, duży i atrakcyjny kolejny sektor. Jesteśmy już zresztą na nim obecni, oferując mobilne wersje komunikatora na telefony komórkowe. Teraz zaoferujemy użytkownikom pełnię możliwości usług telefonii komórkowej, pod znakiem GG." - powiedział Krzysztof Szalwa z zarządu Gadu-Gadu S.A.

"Dla Polkomtel S.A., pioniera współpracy z operatorami wirtualnymi na polskim rynku, zawarcie umowy z Gadu-Gadu to kolejny etap realizacji strategii, której celem jest udostępnianie naszej sieci na zasadach hurtowych partnerom dającym gwarancję długotrwałej współpracy korzystnej dla obu stron. Cieszę się, że nasza sieć umożliwi start kolejnego na rynku wirtualnego operatora, który już wkrótce zaproponuje oryginalny pakiet usług telekomunikacyjnych. Oczekujemy, że współpraca okaże się satysfakcjonująca i owocna nie tylko dla nas, partnerów umowy, ale przede wszystkim dla klientów." – powiedział Adam Glapiński, prezes zarządu, dyrektor generalny Polkomtel S.A., operatora sieci Plus.

Spółka Gadu-Gadu planuje uruchomienie usługi MVNO w drugiej połowie 2008 roku, wówczas przedstawi też ofertę handlową, jak również markę, pod jaką będą świadczone usługi mobilnego operatora.

Tagi: Adam Glapiński, Gadu-Gadu, GaduAIR, gaduair.pl, GG, Krzysztof Szalwa, MVNO, Piotr Pokrzywa, Play, Polkomtel, VoIP, www.gaduair.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - śledź dyskusje na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
trzy + trzy =

 

Karwasz
Karwasz (195.116.---.---)2009-02-04 10:33

Nieżla