Internauci polują na tanie komórki

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Internauci polują na tanie komórki

2009-06-17 Internauci polują na tanie komórki

Ostatnie miesiące wyraźnie pokazały wzrost zainteresowania telefonami komórkowymi ze średniej półki.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Według danych internetowej porównywarki cen Okazje.info w maju 2009 roku najczęściej szukane były telefony komórkowe, których cena nie przekracza 200 zł.

"Jeszcze w marcu najczęściej szukane telefony komórkowe mieściły się w przedziale 50-1500 zł. W maju najczęściej wyznaczana przez użytkowników cena maksymalna to 200 zł." - powiedziała Milena Bakalarz z Okazje.info.

Telefonów do tej granicy cenowej szukała co czwarta osoba odwiedzająca tę kategorię.

Także wśród najczęściej wybieranych modeli wzrosła popularność tańszych propozycji. 80% osób zainteresowanych kupnem telefonu komórkowego szukało produktów w cenie niższej niż 500 zł. Ceny 4 z 10 najczęściej oglądanych modeli w maju nie przekroczyły tej kwoty, choć nie zabrakło modeli droższych. Tylko jeden z najpopularniejszej dziesiątki to telefon w cenie powyżej 1000 zł.

Analizy te potwierdzają też wyniki ostatniego rankingu Rzeczpospolitej - zdecydowanym liderem na polskim rynku telefonów komórkowych pozostaje Nokia. 7 na 10 najpopularniejszych telefonów komórkowych w maju to modele tej firmy. Renesans popularności przeżywała w maju Nokia N95, która o 27% wyprzedziła drugi w kolejności model - Nokię 580 Xpress Music.

Tagi: , badania, cena, cena telefonu, ceny, ceny telefonów, dane, Nokia, Nokia N95, Okazje.info, porównywarka cen, porównywarki cen, statystyki, www.Okazje.info


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
pięć + zero =