Konflikt w wRodzinie

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Konflikt w wRodzinie

2010-07-02 Konflikt w wRodzinie

Związana z ojcem Rydzykiem fundacja Lux Veritatis i operator komórkowy CenterNet obrzucają się wzajemnie oskarżeniami. Przyszłość ich wspólnego "dziecka" - wirtualnego operatora wRodzinie - wisi na włosku.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Na stronie internetowej Lux Veritatis przeczytać można, że w dniu 30 czerwca 2010 roku fundacja podjeła decyzję o wypowiedzeniu CenterNet umowy o współpracy.

Zdaniem Lux Veritatis wypowiedzenie tej umowy i zakończenie współpracy spowodowane zostało nie spełnieniem przez CenterNet warunków do których firma ta zobowiązała się w umowie.

"Od wielu miesięcy oczekiwaliśmy na uruchomienie usług, które powinien nam zapewnić operator jakim jest CenterNet, takich jak: dostępność do Internetu, roaming dla połączeń międzynarodowych, poczta głosowa, MMS, SMS Premium i innych. Nie mogliśmy również uzyskać wiążącej daty wprowadzenia tzw. usług post-paidowych czyli umów abonenckich. CenterNet nie regulował również swoich zobowiązań wynikających z umów podpisanych z podmiotami uczestniczącymi w tym projekcie a zadłużenie firmy CenterNet z tego tytułu jest bardzo wysokie. Z tego co wiemy, przeciwko firmie CenterNet skierowano pozwy do sądu z tytułem nakazu zapłaty." - przeczytać można na stronie internetowej fundacji.

Jednocześnie fundacja przestrzeg użytkowników telefonii w Rodzinie, aby nie dokonywali nowych wpłat na doładowania i nie doładowywali telefonów przez zakup tzw. zdrapek.

"Telefony działają, i to się nie zmieni. Operatorem sieci wRodzinie jest i był Centernet. Jesteśmy zobligowani nadal świadczyć te usługi." - powiedział Pulsowi Biznesu Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNetu.

CenterNet odbija piłeczkę i mówi, że to nie oni ale fundacja i powiązane z nią podmioty nie wywiązały się z umowy. Informuje, że to oni pierwsi wypowiedzieli umowę fundacji zastrzegając jednocześnie, że są gotowi do zawarcia ugody.

"Umowa nakładała na strony pewne obowiązki. Po stronie Lux Veritatis, a dokładnie po stronie wskazanych przez fundację podmiotów, znajdowały się np. organizacja call center, budowa sieci dystrybucji czy marchendising. Niestety wszystkie podmioty, czyli Lux Veritatis oraz firmy Bonum i MCMG, nie wywiązywały się z zobowiązań w stopniu ustalonym w umowie. W związku z tym wstrzymaliśmy płatności. W każdej chwili gotowi jesteśmy je wznowić, jednak tylko gdy druga strona wypełni postanowienia umowy." ? powiedział Parkietowi Jacek Felczykowski, prezes NFI Midas do którego należy CenterNet.

---
Opracowano na podstawie informacji własnych oraz gazet Plus Biznesu i Parkiet

Tagi: CenterNET, centernet.com.pl, CenterNet.pl, doładowania, doładowania wRodzinie, doładowanie, doładowanie wRodzinie, Fundacja Lux Veritatis, Grzegorz Tomczyk, Jacek Felczykowski, Lux Veritatis, NFI Midas, ojciec Rydzyk, Plus Biznesu, Radio Maryja, Rydzyk, Tadeusz Rydzyk, W rodzinie, wRodzinie, wRodzinie.com.pl, wRodzinie.pl, współpraca, www.centernet.com.pl, www.CenterNet.pl, www.wRodzinie.com.pl, www.wRodzinie.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
dziewięć + zero =