Latem tańsze SMS-y i rozmowy w roamingu Orange

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Latem tańsze SMS-y i rozmowy w roamingu Orange

2009-06-30 Latem tańsze SMS-y i rozmowy w roamingu Orange

Od 1 lipca 2009 roku Orange wprowadza zmiany w ofercie usług roamingowych Orange Travel.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Dzięki nim klienci zapłacą mniej za SMS-y, a dzięki dzięki nowym zasadom taryfikacji zaoszczędzą także na kosztach połączeń.

Według nowych stawek, klienci Orange zapłacą 57 gr z VAT za SMS-a wysłanego w krajach Unii Europejskiej (w Strefie 1 cennika roamingu Orange Travel). Oznacza to, że koszt wysłania SMS-a spada do 38% dotychczasowej ceny wynoszącej 1,50 zł z VAT.

Wraz z nowymi stawkami na SMS-y Orange wprowadza taryfikację sekundową dla wszystkich połączeń głosowych realizowanych w Strefie 1 - Unia Europejska:

  • dla połączeń przychodzących od pierwszej sekundy,
  • dla połączeń wychodzących po pierwszych 30 sekundach.

Dzięki temu klienci Orange korzystający z roamingu w Orange Travel zapłacą za rozmowy mniej niż dotychczas mimo, że ceny połączeń nie ulegają zmianie.

Aktualne ceny połączeń głosowych w ofercie są o blisko 20% niższe od cen wyznaczonych w limitach ustanowionych przez prawo UE i wynoszą odpowiednio:

  • 85 gr z VAT za minutę dla połączeń przychodzących,
  • 1,79 zł z VAT za minutę dla połączeń wychodzących.

Nowe stawki i zasady taryfikacji obejmują wszystkich klientów Orange, którzy korzystają z usług roamingu Orange Travel, niezależnie od tego czy mają telefon na kartę, w ofercie z abonamentem czy mix.

Orange Travel to nazwa międzynarodowego programu realizowanego w Grupie FT/Orange, którego celem jest ułatwienie korzystania z usług roamingowych i zapewnienie jasnych zasad jego rozliczania. Usługi wykorzystywane przez klientów korzystających z Orange Travel są rozliczane według zasad przewidzianych dla eurotaryfy.

Tagi: EU, eurotaryfa, Nowe Orange Go, Orange, Orange Music, Orange POP, Orange Travel, roaming, SMS, UE, Unia Europejska


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
sześć + osiem =