Meritum Bank z mobilną aplikacją do bankowości

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Meritum Bank z mobilną aplikacją do bankowości

2014-03-28 Meritum Bank z mobilną aplikacją do bankowości

Meritum Bank udostępnił aplikację do bankowości mobilnej. Jest ona dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm korzystających ze smartfonów z systemem operacyjnym Android lub iOS.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Mobilna aplikacja Meritum Banku zawiera w sobie kompletny serwis transakcyjny oraz pozwala na założenie konta osobistego lub firmowego wyłącznie za pośrednictwem aplikacji.

Aplikacja umożliwia klientom dostęp do finansów, w tym sprawne przełączanie się między profilem firmowym i osobistym, bez potrzeby odrębnego logowania. Meritum Bank Mobilny oferuje pełną paletę transakcji, które mogą być zlecane za pomocą telefonu. Oprócz standardowych przelewów międzybankowych do dowolnych odbiorców i przelewów między rachunkami klienta, dostępne są również przelewy natychmiastowe, przelewy z karty kredytowej, przelewy do ZUS i podatkowe oraz kupno i sprzedaż walut - realizowane w ramach rachunków walutowych e-Kantor, posiadających szczególnie atrakcyjne kursy wymiany. Klient może również korzystać mobilnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z bardzo atrakcyjnej oferty lokat - otworzyć lokatę lub ją zerwać.

"Przy budowie systemu przyjęliśmy założenie, że ma to być rozwiązanie kompletne. Nasza aplikacja może zastąpić serwis internetowy, bez względu na to, czy korzysta z niej klient indywidualny czy firma. Postawiliśmy na rozwiązanie, które znosi większość 'fizycznych' ograniczeń, na jakie napotyka klient korzystając ze standardowych kanałów komunikacji z bankami. Użyteczność aplikacji i procesów jest w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych i połączona z rozwiązaniami dotychczas wykorzystywanymi w Internecie pozwoliła nam przełamać kolejne bariery i rozszerzyć zakres usług oferowanych przez telefon komórkowy. To kolejny krok w rozwoju usług i serwisów bankowych, który naszym zdaniem niesie konkretną wartość dla klientów." - powiedziała Małgorzata Adamczyk, dyrektor bankowości internetowej w Meritum Banku.

Zarówno w przypadku klientów posiadających konto w Meritum, jak również osób i przedsiębiorców zainteresowanych otwarciem rachunku, wystarczy ściągnąć aplikację na swój telefon, aby w pełni cieszyć się wszystkimi jej możliwościami i oferowanymi za jej pośrednictwem usługami. Aplikację można pobrać z Google Play oraz App Store

Klient rozpoczynający relację z Meritum Bankiem za pośrednictwem smartfona może korzystać ze wszystkich innych kanałów dostępu, czyli bankowości internetowej, oddziałów oraz infolinii. Analogicznie, bankowość mobilna jest dostępna również dla wszystkich dotychczasowych klientów banku.

"Jak wynika z badań, użytkownicy bankowości mobilnej najczęściej korzystają z funkcji sprawdzenia salda, historii oraz dokonują przelewów. Dlatego w naszej aplikacji mobilnej funkcje te dostępne są już z poziomu pierwszego ekranu. Dostęp do wszystkich pozostałych możliwości zapewnia wygodne, wysuwane menu oraz widgety, za pomocą których użytkownik może sprawnie poruszać się po aplikacji." - powiedział Marcin Kusznier, project manager odpowiedzialny za projekt bankowości mobilnej Meritum Banku.

Aplikacja bankowa pozwala na pracę w trybie off-line, tzn. w momentach braku dostępności do Internetu. Klient otrzymuje wówczas stosowne powiadomienie o braku dostępu do sieci, jednak aplikacja funkcjonuje dalej. Stan środków na kontach oraz historia operacji zawierają dane od czasu ostatniej synchronizacji online, a klient może swobodnie przeglądać swoje finanse, a nawet rozpocząć wypełnianie przelewu czekając na powrót połączenia z Internetem.

Klient indywidualny oraz przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może założyć swój rachunek w Meritum w pełni mobilnie, bez interakcji z pracownikiem banku, bez jakiejkolwiek biurokracji i papierów. Cały proces to zaledwie 3 kroki, a czas zawarcia umowy elektronicznie to tylko 15 minut. Swoją tożsamość klient potwierdza e-przelewem wykonywanym z innego banku. W tym procesie bank oferuje możliwość skorzystania z funkcjonalności, które niesie technologia OCR. Już w pierwszym kroku formularza klient zamiast wypełniać pola, może wykonać telefonem zdjęcie dowodu osobistego, z którego system samodzielnie odczyta dane i wypełni nimi formularz.

Podczas aktywacji klient nadaje swój indywidualny numer PIN, który będzie służył do każdego następnego logowania. Oprócz ochrony dostępu do telefonu, PIN-u do aplikacji, autoryzacje transakcji w aplikacji chronią jednorazowe kody SMS. Trzykrotne błędne logowanie do aplikacji powoduje jej blokadę na wszystkich urządzeniach mobilnych, na których została zainstalowana. Jej ponowne uruchomienie będzie wymagało kontaktu z Bankiem i weryfikacji danych klienta za pośrednictwem dodatkowych danych.

Meritum Bank Mobilny wykorzystuje do realizacji operacji finansowych możliwości, jakie dają smartfony. Przykładem może być funkcja wysyłki numeru konta przy pomocy sms-a lub wiadomości email czy tzw. "Fotoprzelew", w którym dane dotyczące płatności są odczytywane ze zdjęcia blankietu lub faktury. Dzięki funkcji geolokalizacji, transakcje wykonywane z aplikacji mogą być pokazywane na mapie. W niedalekiej przyszłości nastąpi także integracja z serwisem społecznościowym Foursquare oraz docelowo, płatnościami mobilnymi, dzięki czemu klienci Meritum będą otrzymywać ciekawe zniżki i oferty partnerów Banku.

Aplikacja Meritum Banku posiada także funkcję "Zapłać mi". Jeśli klient Meritum wyłoży pieniądze za swoich znajomych podczas np. wyjścia do kina lub restauracji, funkcja "Zapłać mi" pomoże mu się z nimi rozliczyć. Umożliwia ona podział rachunku na poszczególne osoby z grupy oraz wysyłkę wiadomości sms lub e-mail z informacją, jaką kwotę i na jaki rachunek należy zwrócić.

Klienci korzystający z aplikacji z łatwością znajdą w niej szczegółowe dane na temat produktów, które posiadają w Meritum, a także komunikaty banku, taryfy opłat i prowizji, aktualne kursy walut oraz pełną historię swoich operacji. Mają także możliwość wygenerowania wyciągów z konta i przesłania ich na dowolny adres e-mail.

W przyszłości Meritum Bank zamierza udostępnić twórcom innych aplikacji jego API.

"Idea, jaka nam przyświeca to udostępnienie niezależnym od Banku twórcom systemów lub aplikacji, prostego mechanizmu do rozszerzenia swoich rozwiązań o usługi bankowe. Jesteśmy przekonani, że rynek bankowych aplikacji mobilnych będzie się intensywnie rozwijał, a aplikacja Meritum Banku stanowić będzie platformę do oferowania nowych produktów i usług. Dzięki otwartemu API deweloperzy w porozumieniu z bankiem będą mogli we własnej aplikacji udostępnić moduł bankowy lub po certyfikacji banku udostępniać usługi i aplikacje dla innych klientów banku." - powiedział Marcin Kusznier.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Bank będzie dalej rozwijał aplikację. Klienci będą mogli korzystać z niej za pomocą komend głosowych, a już z końcem kwietnia realizować przelewy za pośrednictwem Facebooka oraz przelewać środki bez znajomości rachunku odbiorcy na numer telefonu komórkowego lub adres e-mail. Bank udostępni także powiadomienia push, które będą służyć do prezentacji klientom ciekawych, limitowanych ofert oraz przesyłania informacji o zmianach na rachunkach (np. o wpływie środków na konto), a także komunikaty bezpieczeństwa (np. wypłacie z bankomatu lub logowaniu do kanałów zdanych). Klient będzie mógł sam zdefiniować, jakie informacje otrzyma tą drogą.

Tagi: Android, API, aplikacja, aplikacje, App Store, Apple, Apple App Store, Apple AppStore, Apple iPad, Apple iPhone, AppStore, bank, bank elektroniczny, bank internetowy, banki, banki elektroniczne, banki internetowe, banki w Polsce, bankomat, bankomaty, bankowość, bankowość elektroniczna, bankowość internetowa, bankowość mobilna, biznes, branża bankowa, finanse, Google Play, integracja, iOS, iPad, iPhone, konta, konta bankowe, konta firmowe, konta osobiste, konto, konto bankowe, konto firmowe, konto osobiste, Małgorzata Adamczyk, Marcin Kusznier, Meritum Bank, Meritum Bank Mobilny, mobilna aplikacja, mobilne aplikacje, mobilne programy, mobilny Meritum Bank, mobilny program, OCR, pieniądz, pieniądze, program, programy, przelew natychmiastowy, przelewy, przelewy natychmiastowe, rachunek, rachunek bankowy, rachunki, rachunki bankowe, system bankowy, system transakcyjny, systemy bankowe, systemy transakcyjne, waluta, waluty, wymiana walut


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
trzy + jeden =