Nowa przeglądarka Opera Coast na telefony iPhone

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Nowa przeglądarka Opera Coast na telefony iPhone

2014-05-12 Nowa przeglądarka Opera Coast na telefony iPhone

Norweska firma Opera Software udostępniła wersję swojej nowej przeglądarki internetowej Opera Coast przeznaczoną na telefony komórkowe iPhone.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250


(grafika: Opera)

Twórcy przeglądarki Opera Coast postanowili na minimalistyczny wygląd. Przeglądarka pozbawiona jest wielu pasków i przycisków. Layout bazuje na kafelkach. Nawigacja odbywa się głównie poprzez gesty. Przykładowo machnięcie ręką w lewo powoduje przejście do strony wstecz. Daje ona także szybki dostęp do popularnych stron i oferuje również wsparcie dla udostępniania linków do stron na portalach społecznościowych i przez e-mail.

W przeciwieństwie do przeglądarki Opera Mini przeznaczonej na prostsze telefony komórkowe nowa przeglądarka Coast nie kompresuje stron po stronie serwera i renderuje je na końcowym urządzeniu, czyli iPhonie.

Przeglądarkę internetową można pobrać za darmo z Apple App Store. Wersja na telefony wychodzi 7 miesięcy po tym jak firma Opera udostępniła wersję przeglądarki Coast na tablety iPad.

Tagi: apka, apki, App Store, Apple, Apple App Store, Apple AppStore, Apple iPhone, AppStore, gesty, gestykulacja, iPhone, komórka, komórki, mobilna aplikacja, mobilne aplikacje, mobilne programy, mobilny program, Norwegia, Opera, program, programy, przeglądarka, przeglądarka internetowa, przeglądarki, przeglądarki internetowe, telefon, telefon komórkowy, telefony, telefony komórkowe


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
pięć + zero =