Orange kupił blok częstotliwości 1800 MHz od Polkomtela

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Orange kupił blok częstotliwości 1800 MHz od Polkomtela

2014-03-03 Orange kupił blok częstotliwości 1800 MHz od Polkomtela

Orange Polska kupił od Polkomtela blok pasma 1800 MHz o szerokości 2,4 MHz.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Umowę w tej sprawie Orange i Polkomtel podpisały w lipcu 2013 roku, jednak do jej realizacji wymagana była zgoda UKE i regulator wyraził zgodę na przeniesienie zakupionego bloku częstotliwości z Polkomtela do Orange.

"Transakcja jest dowodem na to, że pomimo prasowych dyskusji i sporów, operatorzy są w stanie porozumieć się, gdy jest to korzystne dla obu stron. Orange zakupił aktywo potrzebne do dalszego rozwoju swojej sieci mobilnej." - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska.

Zdaniem Orange transakcja wpływa korzystnie na efektywność zagospodarowania pasma, zmniejszając jego rozdrobnienie. Skorzystają na tym również klienci, którym będzie można zaoferować lepsze usługi.

Pomimo tej transakcji Orange Polska pozostaje nadal operatorem z najmniejsza ilością pasma 1800 MHz. Ze względu na wykorzystanie dotychczasowych zasobów tego pasma do usług głosowych, Orange nadal będzie musiał korzystać z pasma innych operatorów do świadczenia usług LTE.

Tagi: częstotliwość, LTE, Orange, orange.pl , Orange Polska, Piotr Muszyński, Polkomtel, regulacja, regulator, UKE, Urząd Komunikacji Elektronicznej, www.orange.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
sześć + trzy =