Orange rezygnuje ze sponsoringu reprezentacji Polski

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Orange rezygnuje ze sponsoringu reprezentacji Polski

2014-03-13 Orange rezygnuje ze sponsoringu reprezentacji Polski

Po 12 latach wspierania polskiego futbolu Orange podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy sponsorowania piłkarskiej reprezentacji Polski na kolejne lata.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Obecna umowa wygaśnie 31 lipca 2014 roku i już wiadomo, że nie zostanie przedłużona. Decyzja wynika ze zmiany strategii sponsoringowej firmy Orange.

"Przez 12 lat byliśmy blisko kibiców i piłkarzy na dobre i złe. Cieszymy się, że nasze wsparcie przyczyniło się do sukcesów reprezentacji Polski, w tym m.in. historycznego awansu do finałów Mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii. Trenerowi i piłkarzom życzymy konsekwencji w budowaniu zwycięskiej drużyny i sukcesu w kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata." - powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska.

"Chcielibyśmy podziękować firmie Orange Polska za długoletnią i owocną współpracę. Jesteśmy przekonani, że przyczyniła się ona do rozwoju firmy i osiągnięcia założeń biznesowych dla marki Orange. Należy podkreślić, że przez te 12 lat nasza współpraca układała się bez zastrzeżeń." - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Jak obliczył Orange zainwestował on w polską piłkę nożną ponad 100 mln zł. Przez wiele lat na wsparcie mogła liczyć nie tylko reprezentacja Polski, ale także polska Ekstraklasa oraz piłka młodzieżowa i dziecięca. Firma była m.in. głównym sponsorem turnieju dla dzieci Orange Cup. Orange był także sponsorem finałów Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku oraz partnerem technologicznym UEFA podczas tej imprezy.

Firma angażowała się w specjalne programy skierowane do kibiców: Orange Fair Play i Gram Fair, których celem było zwiększanie bezpieczeństwa na stadionach i podnoszenie atrakcyjności meczów. Jako sponsor organizowała również szkolenia medialne dla zawodników oraz szkolenia z zakresu marketingu dla przedstawicieli klubów.

Nieprzedłużenie współpracy oznacza, że reprezentacja Polski do eliminacji Euro 2016 przystąpi już z nowym sponsorem głównym.

Tagi: drużyna, drużyna piłkarska, drużyny, drużyny piłkarskie, Ekstraklasa, futbol, Gram Fair, Grupa Orange, Konrad Ciesiołkiewicz, Maciej Sawicki, mecz, mecz piłkarski, mecze, mecze piłkarskie, Orange, Orange Cup, Orange Fair Play, orange.pl , Orange Polska, piłka nożna, Polska, polska reprezentacja, polska reprezentacja w piłce nożnej, Polski Związek Piłki Nożnej, PZPN, reprezentacja polski, sponsoring, sponsoring sportowy, sport, www.orange.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
sześć + jeden =