Pay4Me - dzwonienie na koszt osoby odbierającej

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Pay4Me - dzwonienie na koszt osoby odbierającej

2005-11-17 Pay4Me - dzwonienie na koszt osoby odbierającej

Od 18 listopada 2005 roku sieć Plus uruchomi dla klientów telefonów prepaid (na kartę, bez abonamentu) oraz swoich abonentów usługę Pay4Me (Zapłać za mnie), umożliwiającą wykonywanie połączeń na koszt osoby odbierającej.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Osoba chcąca wykonać połączenie na koszt innego użytkownika lub abonenta wpisuje w swoim telefonie krótki kod w formacie: *133*numer_tel# i potwierdza przyciskiem "Zadzwoń", gdzie numer_tel oznacza numer telefonu osoby z sieci Plus, na której koszt użytkownik chce rozmawiać. Numer w postaci *133*numer_tel# może być także zapisany w książce telefonicznej, dzięki czemu nie jest konieczne każdorazowe wpisywanie go od nowa.

Po wpisaniu i wybraniu krótkiego kodu w powyższym formacie strona inicjująca otrzymuje w formie odpowiedzi sieciowej informację na telefon: "Połączenie Pay4Me z wybranym numerem w toku. Proszę czekać.". W tym czasie system Pay4Me dzwoni bezpłatnie do osoby, na której koszt połączenie ma się odbyć, prezentując jej numer strony wywołującej i informuje ją za pomocą automatycznej informacji głosowej o:

  • numerze, który chce się połączyć na jej koszt,
  • koszcie za minutę połączenia,
  • możliwości akceptacji połączenia (naciśnięcie "1") lub odrzucenia połączenia (naciśnięcie "0" lub rozłączenie się).

W przypadku akceptacji połączenia poprzez naciśnięcie przycisku "1" system oddzwania do osoby inicjującej połączenie typu Pay4Me oraz dokonuje połączenia rozmówców. Od tego momentu połączenie jest płatne przez stronę, która je zaakceptowała.

W przypadku gdy osoba płacąca nie zaakceptuje połączenia na swój koszt, ma zajęty numer lub wyłączony telefon, osoba inicjująca połączenie otrzyma zwrotnie informację, że połączenie nie może zostać zrealizowane. W przypadku usługi Pay4Me nie działa usługa CLIR (blokada prezentacji numeru).

Minuta standardowego połączenia Pay4Me w kraju kosztuje 0,78 zł z VAT (naliczanie 1/1 s) bez względu na taryfę, jaką posiada osoba płacąca za połączenie. Opłata jest naliczana niezależnie od posiadanych pakietów minut lub innych pakietów na koncie użytkownika lub abonenta. Usługa jest dostępna także w roamingu, kiedy strona inicjująca jest użytkownikiem w sieci zagranicznej, a płacąca - użytkownikiem w sieci macierzystej. W tym przypadku cena połączenia jest wyższa i uzależniona od strefy, w której znajduje się użytkownik.

Tagi: Pay4Me


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - śledź dyskusje na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
trzy + cztery =

 

robert
robert (217.97.---.---)2011-09-02 16:02

a jak wyłączyć tą usługę


Madzia
Madzia (83.21.---.---)2009-05-05 16:39

Jest pk:**