Płacenie telefonem sukcesem w Londynie

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

karciarz.pl > nowości >

Płacenie telefonem sukcesem w Londynie

2008-09-04 Płacenie telefonem sukcesem w Londynie

Nokia i brytyjski operator komórkowy O2 przetestowały na Londyńczykach system płacenia telefonem komórkowym. Wygląda na to, że system się przyjmie.


Fińsku producent telefonów komórkowych dał 500 mieszkańcom Londynu telefony obsługujące technologie Barclaycard i Oyster. Ponieważ ten system płatności okazał się sukcesem, O2 myśli o tym, żeby wprowadzić go na szeroką skalę.

Plan zakłada, że system ten zadziała na masową skalę podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Nie można jednak zapominać o środkach bezpieczeństwa.

"Wprowadzenie tego systemu zakłada współpracę, nie tylko między producentami komórek i operatorami, ale także z trzecią gałęzią tej dziedziny – z producentami kart płatniczych i z bankami. Na dodatek, żeby naprawdę dotrzeć do mas, co najmniej trzech największych operatorów musi się zaangażować w tę akcję." - powiedział dziennikowi The Guardian Philip Makinson, specjalista w tej dziedzinie.

Wielka Brytania nie jest oczywiście pionierem we wprowadzaniu płatności mobilnych. System działa już od kilku lat w Japonii i ma się bardzo dobrze.

Tagi: Barclaycard, Londyn, mobilne płatności, Nokia, O2, Olimpiada, Oyster, Philip Makinson, płatności, płatności mobilne, Wielka Brytania


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
sześć + dziewięć =