Program czyta teksty niewidomym

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Program czyta teksty niewidomym

2009-01-01 Program czyta teksty niewidomym

Amerykańska organizacja osób niewidomych i firma Kurzweil Technologies stworzyły oprogramowanie na telefony komórkowe, które a pomóc osobom niewidomym oraz niedowidzącym.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Program o nazwie knfb Reader Mobile umożliwia sfotografowanie telefonem tekstu, po czym jest rozpoznawany i czytany. Fotografowane mogą być takie teksty, jak książki, dokumenty, listy, etykiety na produktach

Oprogramowanie operuje na systemie Symbian S60 i działa obecnie na telefonie Nokia N82. Dostępny jest w angielskiej wersji językowej. Wraz z telefonem program kosztuje około 2 000 euro.

Program umożliwia także przechowywanie tekstu dzięki pamięci flash.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie www.knfbreader.com.

Tagi: knfb Reader Mobile, Kurzweil Technologies, mobilne programy, National Federation of the Blind, NFB, niepełnosprawni, niewidomi, niewidomy, Nokia N82, OCR, programy mobilne, rozpoznawanie pisma, ślepota, Stany Zjednoczone, Symbian, Symbian S60, USA


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
osiem + sześć =