Rośnie zasięg 3G i LTE w Orange

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Rośnie zasięg 3G i LTE w Orange

2014-07-14 Rośnie zasięg 3G i LTE w Orange

Według danych podanych przez Orange na koniec pierwszego półrocza 2014 roku w zasięgu szybkiego internetu mobilnego Orange w technologii 3G znalazło się 97,15% mieszkańców Polski, zaś w zasięgu LTE operatora jest blisko 20 milionów Polaków (51,65% populacji).

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

W II kwartale bieżącego roku Orange uruchomił na wielu nowych obszarach usługi dostępu do szybkiego internetu mobilnego. Według danych na koniec czerwca 2014, w zasięgu UMTS 900/HSPA (do 21 Mb/s) oraz UMTS 2100/HSPA +DC (do 42 Mb/s) było 97,15 proc. populacji kraju. W nowym zasięgu Orange znalazły się miasta i miejscowości w okolicach Rybnika, Częstochowy, Konina, Piły oraz Kalisza, a także w okolicach Poznania, gdzie aktualnie trwają prace. W najbliższych planach jest rozbudowa zasięgu na pozostałych terenach centralnej i północnej Polski.

"Uruchomienie mobilnej transmisji danych w technologii UMTS/HSPA na nowych obszarach oznacza dla ich mieszkańców możliwość swobodnego korzystania z Internetu za pomocą telefonów, smartfonów i tabletów a także komputerów wyposażonych w modemy GSM. Wzrost zasięgu i prędkości transmisji danych umożliwia komfortowe korzystanie nie tylko z poczty e-mail i stron www, ale także szybsze pobieranie plików oraz oglądanie mobilnej telewizji na żywo czy słuchanie internetowego radia. Znaczne zwiększenie zasięgu mobilnego internetu jest jednym z elementów dobiegającego końca projektu gruntownej modernizacji i rozbudowy sieci komórkowej, którą Orange realizuje w całym kraju od maja 2012 r. Znaczne zwiększenie liczby stacji bazowych obsługujących klientów Orange oraz uruchomienie najnowocześniejszych technologii telekomunikacyjnych umożliwiło podniesienie jakości i dostępności usług głosowych oraz transmisji danych. Jest to odczuwalne zwłaszcza wewnątrz budynków oraz na terenach wiejskich, gdzie szybki Internet mobilny wcześniej był niedostępny." - przeczytać można w komunikacie prasowym operatora.

Modernizując swoją sieć Orange zadbał także o to, by była ona przyjazna dla środowiska naturalnego. Wykorzystywany w niej sprzęt jest energooszczędny, a część stacji bazowych jest wyposażana w baterie solarne i turbiny wiatrowe, które dostarczają energię potrzebną do działania urządzeń.

Orange był pierwszym polskim operatorem, który uruchomił usługi dostępu do Internetu w technologii HSPA+ DC. Już w styczniu 2011 roku, były one dostępne za pośrednictwem 648 stacji bazowych, na terenie 24 miast Polski. W zasięgu znajdowało się wówczas ponad 11% mieszkańców kraju.

Tagi: 3G, bezprzewodowy Internet, Częstochowa, dostęp do Internetu, HSPA, inwestycja, Inwestycje, Kalisz, Konin, łącza internetowe, łącze internetowe, LTE, mapa zasięgu, mobilny Internet, Orange, orange.pl , Orange Polska, Piła, Poznań, Rybnik, UMTS, Wielkopolska, www.orange.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
cztery + cztery =