Rynek telefonii komórkowej w Polsce w 2008 roku

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Rynek telefonii komórkowej w Polsce w 2008 roku

2009-02-01 Rynek telefonii komórkowej w Polsce w 2008 roku

Opublikowane badanie "Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2008 roku. Klienci indywidualni" pokazuje stan telefonii komórkowej, stacjonarnej i VoiP w Polsce.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Portal karciarz.pl z racji byciem serwisem GSM głownie dla użytkowników prepaidów, skupi się na danych za telefonię komórkową.

Z badań, których autorem jest Centrum Badań Marketingowych INDICATOR, wynika, że aż 83% Polaków deklaruje posiadanie telefonu komórkowego.

Przebadano także znajomość spontaniczną marek operatorów komórkowych:

Zwraca uwagę niska znajomość spontaniczna wirtualnych operatorów komórkowych. To może stanowić podwód, dlaczego badani wyrazili nieznaczne zainteresowanie zmianą dotychczasowego operatora na się nowych operatorów wirtualnych - zrobiło to niecałe 2% zmieniających operatora.

Także zdecydowana większość (84,2% badanych) nie planuje zakupu/dokupienia telefonu komórkowego. Planuje to tylko 3,1% badanych jeśli chodzi o ofertę prepaid, oraz 2,7% jeśli chodzi o abonament.

Badani najczęściej korzystają z Orange - 37,5% badanych, potem jest Era (33,1%) i Plus (24,6%). Nieznacznie częściej wykorzystywane są karty SIM na abonament (53,7%), niż bez abonamentu - na kartę (43,4%).

Prawie wszyscy, bo 93,7% posiadaczy telefonów komórkowych, wysyła wiadomości SMS. MMS-y wysyła dwukrotnie mniej osób - 41,3%. Z mobilnego Internetu przez komórkę korzysta niecałe 20% posiadaczy telefonów komórkowych.

Użytkownicy telefonów na kartę płacą mniej za swoje usługi telekomunikacyjne - 53 zł. Dla porównania osoby z abonamentem co miesiąc na swoje rachunki wydają średnio 83 zł.

Badanie wykonane została dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).

Tagi: analizy, badania, Era, INDICATOR, MMS, Mobil King, Mobile King, MobileKing, MobilKing, Orange, Plus, Polska, rynek telekomunikacyjny, SMS, statystyki, telefon stacjonarny, telefonia internetowa, telefony stacjonarne, UKE, Urząd Komunikacji Elektronicznej, VoIP


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - śledź dyskusje na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
dziewięć + dziewięć =

 

szewa
szewa (195.24.---.---)2009-02-01 17:54

nic dziwnego że Era zajmuje 1 miejsce. po takich ruchach jest o niej bardzo głośno. ale nie przestała na 1 ofercie w nowym roku już od jutra spadają ceny telefonów i to tak drastycznie że na początku myślałem że to jakiś błąd. ciekaw jestem kiedy inni opowie się obudzą do działania takiego jak Era