Swisscom umożliwił surfowanie po Internecie w pociągach

Kraj: PL | IE | UK | DE | AT | Szwajcaria (CH)

karciarz.pl > nowości >

Swisscom umożliwił surfowanie po Internecie w pociągach

2008-03-31 Swisscom umożliwił surfowanie po Internecie w pociągach

Szwajcarski Swisscom w trosce o klientów, którzy są w ciągłym ruchu, rozwija siatkę miejsc z dostępem do bezprzewodowego Internetu.


Dzięki współpracy ze szwajcarskimi liniami kolejowej (SBB) możliwe jest teraz połączenie się do sieci poprzez mobilne urządzenia z funkcją WLAN w pociągach. Pasażerowie będą mogli skorzystać z połączenia o prędkości 1,0 megabitów na sekundę w 75 wagonach pierwszej klasy biznesowej.

Najlepsza jakość łączności gwarantowana jest na trasie Berno - Zurych dzięki rozległej sieci EGDE, UMTS, HSPA. Wagony, w których oferowany jest serwis, oznaczone są specjalnym symbolem.

Klienci Swisscom mogą korzystać z w sumie dostępu do bezprzewodowego Internetu w ponad 1 200 hotspotach, łącznie z pociągami. Do 30 września 2008 wszyscy stali klienci operatora co miesiąc mają 1 godzinę korzystania z publicznej WLAN za darmo.

Tagi: 3G, Berno, bezprzewodowy Internet, EDGE, hotspot, hotspoty, HSPA, Intercity, kolej, mobilny Internet, pociąg, pociągi, SBB, Swisscom, Szwajcaria, transport kolejowy, transport szynowy, UMTS, WLAN, Zurych


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
siedem + cztery =