T-Mobile i Orange połączą się w Wielkiej Brytanii

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

karciarz.pl > nowości >

T-Mobile i Orange połączą się w Wielkiej Brytanii

2010-03-03 T-Mobile i Orange połączą się w Wielkiej Brytanii

Unia Europejska zgodziła się na propozycję połączenia się w Wielkiej Brytanii dwóch tamtejszych największych operatorów komórkowych: Orange UK i T-Mobile UK.


Dzięki połączeniu będą oni obsługiwać w sumie 30 mln klientów. Będzie to także największy na brytyjskim rynku operator komórkowy z udziałem w rynku na poziomie 37%. Do następnego konkurenta, O2 będzie ją dzielił 10% rynku.

"To wspaniała wiadomość dla naszych klientów, załóg w Wielkiej Brytanii oraz akcjonariuszy." - powiedział Tim Höttges z zarządu Deutsche Telekom, właściciela T-Mobile.

Połączenie potrwać ma 18 miesięcy. Jeszcze nie wiadomo, jak nazywać się będzie nowa spółka i gdzie będzie znajdować się jej siedziba.

Tagi: Anglia, Deutsche Telekom, EU, inwestycja, konkurencja, Orange, Orange.co.uk, Orange UK, połączenia spółek, połączenie spółek, spółka, spółki, T-Mobile, Unia Europejska, Wielka Brytania, www.Orange.co.uk


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
cztery + osiem =