T-Mobile i Orange testują mobilną telewizję w Wielkiej Brytanii

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

karciarz.pl > nowości >

T-Mobile i Orange testują mobilną telewizję w Wielkiej Brytanii

2008-02-12 T-Mobile i Orange testują mobilną telewizję w Wielkiej Brytanii

Brytyjski T-Mobile i Orange połączą swoje siły, aby w drugiej połowie 2008 roku wystartować z pilotowym projektem mobilnej telewizji dostępnej przez telefony komórkowe.


Komercyjny pilot odbywać się będzie w Zachodnim Londynie i wykorzystywać będzie standard mobilnej telewizji TDtv, który korzysta z niewykorzystywanego spektrum 3G. Dostępnych będzie 24 kanałów telewizyjnych oraz 10 cyfrowych stacji radiowych.

"Ta technologia jest idealna nadawania na żywo wielkich sportowych wydarzeń jak Olimpiada 2012 na obszrach z dużą gęstością zaludnienia." - powiedział Emin Gurdenli, dyrektor techniczny w T-Mobile UK.

To druga próba wprowadzenia mobilnej telewizji dostępnej przez telefony komórkowe w Wielkiej Brytanii. Wcześniejsza próba konkurencyjnych brytyjskich operatorów BT Mobile i Virgin Mobile zakończyła się fiaskiem. Uruchomiona we wrześniu 2006 roku usługa - w ramach wspólnego przedsięwzięcia obu operatorów - upadła w ciągu niecałego roku, głównie ze względu na brak zainteresowania ze strony klientów.

Tagi: 3G, BT Mobile, Emin Gurdenli, Londyn, Londyn 2012, mobilna TV, Olimpiada Londyn, T-Mobile UK, TDtv, TV, Virgin Mobile UK, Wielka Brytania


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
pięć + dziewięć =