Virgin Mobile wysoko w ocenach użytkowników

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

karciarz.pl > nowości >

Virgin Mobile wysoko w ocenach użytkowników

2007-05-03 Virgin Mobile wysoko w ocenach użytkowników

Brytyjski wirtualny operator komórkowy Virgin Mobile został wybrany przez klientów najlepszą siecią komórkową zarówno na klientów na kartę jako jak i z abonamentem.


Ankietę przeprowadziła firma badawcza JD Power and Associates na próbie 2700 użytkowników telefonów komórkowych w Wielkiej Brytanii.

Wśród operatorów z ofertą prepaid (na kartę) Virgin Mobile awansował z miejsca trzeciego w 2006 roku na pierwsze w 2007 roku zdobywając 724 punktów na 1 000 możliwych. Virgin Mobile został wysoko oceniony za wizerunek, koszty, oferty i promocje, obsługę klienta, billing i telefony.

Na drugim miejscu, w segmecie ofert na kartę, znalazł się O2 (699 punktów). Za nim znalazło się Tesco Mobile, które zostało ujęte w zestawieniu po raz pierwszy (696 punktów). Najgorzej w segmencie na kartę wypadł T-Mobile z 646 punktami.

"Tesco i Virgin są znanymi markami w innych dziedzinach, co mogło im pomóc zdobyć pozycje. Jedynym obszarem w którym Virgin Mobile na kartę nie wyróżniał się była jakość rozmów. Ma on dobrą cenę, co ma raczej duży wpływ na zadowolenie klientów." - powiedział Caspar Tearle, szef działu badań usług w J.D. Power and Associates.

Użytkownicy telefonów na kartę wydają przeciętnie 12,35 miesięcznie, co w skali roku daje kwotę 150 funtów. Najwięcej wydają klienci O2 (13,95 funta) najmniej Virgin Mobile (10,90 funta).

Raport pokazał także, że przeciętna liczba rozmów wśród prepaidowców spadła z 14 w 2006 roku do 10 w tygodniu. Liba SMS-ów się nie zmieniła i pozostała na poziomie 27. Prawie połowa uzytkowników (47%) w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy wymieniła telefon na nowszy.

Badanie, które ma już 10 lat, mierzy stopień zadowolenia klientów ofert prepaid i na abonament w sieciach Virgin Mobile, O2, Tesco Mobile, Vodafone, Orange i T-Mobile.

Tagi: badania, Caspar Tearle, MVNO, Now Orage Go, Nowe Orage Go, O2, Orage go, orange.pl , Orange UK, statystyki, T-Mobile UK, Tesco Mobile UK, Wielka Brytania, Wielka Brytania, www.orange.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
jeden + cztery =