Większość Niemców przeciwko telefonom komórkowym w samolotach

Kraj: PL | IE | UK | Niemcy (DE) | AT | CH

karciarz.pl > nowości >

Większość Niemców przeciwko telefonom komórkowym w samolotach

2011-02-02 Większość Niemców przeciwko telefonom komórkowym w samolotach

55% przebadanych Niemców nie chce telefonów komórkowych na pokładzie samolotów. Tak wynika wynika z badania przeprowadzonego przez niemiecki branżowy związek BITKOM.


Kolejne 15% przebadanych dopuszczają używanie komórek w samolocie tylko w przypadku wyznaczonych do tego stref. 10% ograniczyłoby korzystanie z telefonu do wysyłania SMS-ów oraz korzystania z mobilnego Internetu. Tylko 19% badanych jest za nieograniczonym użytkowaniem telefonów komórkowych podczas lotu. Jak łatwo się domyśleć, przeciwko komórkom było więcej starszych Niemców niż młodszych.

"Większość ludzi chce mieć spokój podczas lotu." - stwierdził w raporcie z badania August-Wilhelm Scheer, szef BITKOM-u.

Wyniki badania są podobne do analogicznego przeprowadzonego trzy lata wcześniej. Wtedy przeciwko telefonom komórkowych w samolotach pasażerskich było 60% pytanych.

Badanie zostało przeprowadzone w Niemczech wśród 1 000 osób od 14 roku życia.

Tagi: Air Berlin, AirBerlin.com, analizy, badania, BITKOM, dane, lotnictwo, lotnictwo cywilne, Lufthansa, lufthansa.com, Niemcy, samolot, samolot pasażerski, samoloty, samoloty pasażerskie, statystyki, stres, www.AirBerlin.com, www.Lufthansa.com, zdenerwowanie


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
dwa + dziewięć =