WiFi dla pasażerów PKP Intercity od T-Mobile

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

WiFi dla pasażerów PKP Intercity od T-Mobile

2014-01-23 WiFi dla pasażerów PKP Intercity od T-Mobile

Jeszcze w tym roku pierwsi klienci PKP Intercity będą mieli dostęp do WiFi dziki współpracy przewoźnika kolejowego z T-Mobile.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Usługa świadczona przez T-Mobile będzie dostępna na najbardziej popularnych trasach krajowych oraz międzynarodowych.


(grafika: PKP Intercity)

Kontrakt podpisany 23 stycznia 2014 roku przez narodowego przewoźnika kolejowego i T-Mobile zapewni pasażerom PKP Intercity dostęp do WiFi oraz multimediów (40 filmów, 15 seriali, 10 bajek oraz gier) na pokładzie pociągów Intercity. Co miesiąc 10% treści multimedialnych będzie się zmieniać.

"Model, w jakim realizowana będzie usługa wyznacza standardy dla rynków światowych. Postawiliśmy na najwyższą jakość dostarczanego produktu. Dzięki temu nasi pasażerowie jako pierwsi otrzymają pakiet: szybki Internet, wideo na życzenie, dostęp do seriali, filmów, bajek, gier poprzez laptopy, tablety czy smartfony." - powiedział Marcin Celejewski, członek zarządu PKP Intercity ds. handlowych.

W pierwszych 30 wagonach dostęp do WiFi zostanie zapewniony w ciągu 90 dni od rozpoczęcia instalacji. W sumie T-Mobile umożliwi dostęp do usług w 300 wagonach, które znajdą się w pociągach kursujących po najbardziej popularnych krajowych i międzynarodowych trasach m. in. na osi:

  • Trójmiasto - Warszawa - Kraków/Katowice,
  • Szczecin - Poznań - Warszawa,
  • Poznań - Wrocław - Katowice - Bielsko-Biała,
  • Warszawa - Wiedeń - Villach,
  • Warszawa - Praga,
  • Warszawa - Berlin,
  • Warszawa - Kolonia - Amsterdam.
Całość wyposażenia wraz z montażem zostanie dostarczona przez partnera T-Mobile, firmę Nomad Digital, będącą światowym liderem w tego typu projektach, która przeprowadziła takie instalacje, m.in., w krajach Europejskich, USA, Kanadzie i Australii.

"Jako jedyni podjęliśmy się zapewnienia transmisji danych na trasach kolejowych prowadzących przez cały kraj. Mamy odpowiednią sieć i możliwości, aby zrealizować ten projekt na najwyższym poziomie. To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników, szczególnie, że przynajmniej w pierwszym okresie WiFi będzie darmowe dla wszystkich, niezależnie od sieci, w której mają wykupione usługi." - powiedział Miroslav Rakowski, Prezes T-Mobile Polska.

Tagi: bezpłatny Internet, bilet, bilet kolejowy, bilety, bilety kolejowe, darmowy Internet, dostęp do Internetu, Intercity, kolej, koleje, łącza internetowe, łącze internetowe, Marcin Celejewski, Miroslav Rakowski, multimedia, PKP, PKP InterCity, pociąg, pociągi, połączenia krajowa, przewoźnicy, przewoźnicy kolejowi, przewoźnik, przewoźnik kolejowy, T-Mobile, T-Mobile.pl, transport, transport kolejowy, wagon, wagony, Wi-Fi, www.T-Mobile.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
siedem + zero =