Wirtualni operatorzy nie chcą wspierać Play i Cyfrowy Polsat

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Wirtualni operatorzy nie chcą wspierać Play i Cyfrowy Polsat

2009-05-24 Wirtualni operatorzy nie chcą wspierać Play i Cyfrowy Polsat

Operatorzy wirtualni zjednoczyli się i wystosowali petycję do Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie nierównego traktowania.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Podpisaniu pod petycją operatorzy uważają, że tworzone są preferencyjne warunki dla niektórych podmiotów z rynku mobilnego. Chodzi o Play i Cyfrowy Polsat i asymetrię stawek rozliczeń połączeń międzyoperatorskich między nimi oraz pozostałymi podmiotami. Firmy mówią wprost, że "wprowadzona asymetria za zakończenie połączeń zmusza innych uczestników rynku do finansowania rozwoju Play i Cyfrowego Polsatu".

Zdaniem autorów pisma taki stan rzeczy jest utrudnieniem w działalności już działających operatorów wirtualnych oraz znaczną barierą dla operatorów mający planujących dopiero działalność.

Od petycją podpisało się 8 przedstawicieli operatorów GG Network, mBank mobile, MNI Mobile, Aster, Carrefour Mova i Telogic.

Petycja została podpisana 20 kwietnia 2009 roku podczas debaty "Rozliczenia międzyoperatorskie na rynku telefonii mobilnej w Polsce w kontekście europejskim", zorganizowanej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji.

Tagi: ASTER, Gadu-Gadu, GaduAIR, gaduair.pl, GG, mBank, mBank mobile, MTR, MVNO, operatorzy wirtualni, regulacja rynku, regulator, regulatorzy, regulowanie rynku, rozliczenia międzyoperatorskie, rozliczenia MTR, stawki MTR, Telogic, UKE, Urząd Komunikacji Elektronicznej, wolny rynek, www.gaduair.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
osiem + pięć =