Ruszyła wizerunkowa kampania reklamowa WPmobi

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

Ruszyła wizerunkowa kampania reklamowa WPmobi

2007-09-06 Ruszyła wizerunkowa kampania reklamowa WPmobi

Z początkiem września 2007 roku rozpoczęła się intensywna kampania reklamowa WPmobi, marki wirtualnego operatora komórkowego jakim pod koniec sierpnia 2007 roku stała się Wirtualna Polska.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

"Naszą grupą docelową są osoby w wieku 15-24, z dużych miast, korzystające z Internetu oraz prepaidów - czyli takie, które po pierwsze mają sceptyczny stosunek do reklam, a po drugie - dużo czasu spędzają przy komputerze oraz poza domem w towarzystwie przyjaciół. W związku z tym kampanię WPmobi oparliśmy na dwóch silnych filarach: Internecie oraz na outdoorze i mediach niestandardowych. Skuteczność nośników niestandardowych z sukcesem sprawdziliśmy zresztą w praktyce podczas naszej ubiegłorocznej kampanii 'Internet z widokiem na wp.pl'. Z badań po kampanii wynika bowiem, że tego typu interaktywna komunikacja podoba się młodzieży i jest lepiej zapamiętywana." - mówi Joanna Pawlak, dyrektor marketingu i sprzedaży w WP.

Kampania rozpoczęła się silnym - niestandardowym - uderzeniem. W dniu oficjalnego launchu w godzinach 20.00-01.00 Pałac Kultury w Warszawie został podświetlony z czterech stron na różowo. To pierwsza tego typu akcja w historii PKiN.

Dodatkowo, w najbardziej zatłoczonych miejscach Warszawy (Nowy Świat, Chmielna, metro Centrum, metro Świętokrzyska) pojawiły się GoBoardy - mobilne nośniki ambientowe z hasłem "Zobacz RÓŻnicę". Za ich pomocą rozdano przechodniom kilka tysięcy różowych okularów.

Następnego dnia wykupiona została także pierwsza strona w sześciu wydaniach Metra - udająca "jedynkę" gazety i wyjaśniająca całe zdarzenie.

"Podświetlenie PKiN było ogromnym przedsięwzięciem. Na kopułkach wokół Pałacu musieliśmy ustawić sprzęt oświetleniowy o łącznej wadze półtorej tony. Największym wyzwaniem było podświetlenie górnych partii budynku. Świecenie tego kolosa udało nam się jednak przeprowadzić zgodnie z planem. Doceniła to także nasza grupa docelowa - zdjęcia podświetlonego PKiN zrobione przez przechodniów pojawiły się na prywatnych blogach w Internecie." - mówi Natalia Hatalska-Wozniak, kierownik zespołu komunikacji w WP. Wszystkie kreacje pojawiające się na nośnikach - zarówno standardowych, jak i niestandardowych bardzo mocno wykorzystują element kontekstowości. Rozwiązanie to widoczne jest zwłaszcza w prasie, gdzie treść reklamy dostosowana jest do tego, co znajduje się na stronie redakcyjnej.

"Grupa, do której docieramy, oczekuje od reklamy przede wszystkim rozrywki. Dlatego elementem wiodącym w naszej kampanii jest Brand Hero - Mobi - przybysz ze świata Internetu, który pozwala komunikować się z innymi ludźmi, a także załatwiać codzienne, pozornie trudne sprawy. Mobiego spotykamy w różnych sytuacjach i w różnych kontekstach: raz na zakupach, raz w przebraniu konduktora w pociągu, raz z popcornem na kolanach w projekcie wykorzystywanym na oparciach foteli w kinach. Łącznie przygotowaliśmy kilkadziesiąt wersji tej postaci." - dodaje Natalia Hatalska.

Kampania WPmobi prowadzona będzie zarówno na tradycyjnych nośnikach wysokozasięgowych (prasa, outdoor, radio), jak i na nośnikach niestandardowych (uchwyty w autobusach, wlepki w pociągach, metrze, na lustrach w sieciach odzieżowych).

"Kampanię koncentrujemy w siedmiu największych miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Katowicach. Tu widoczny będzie przede wszystkim silny outdoor: wykorzystaliśmy takie nośniki, jak citylighty wraz z projektem specjalnym umieszczonym na dachach przystanków, cityscrolle ustawione w miejscach spowolnionego ruchu oraz tyły autobusów - tzw. fullbacki. Ale nie oznacza to, że nie będzie nas także i w mniejszych miejscowościach. Tu staramy się dotrzeć do naszej grupy docelowej za pomocą niestandardowych nośników - między innymi wykorzystując naklejki w sieciach odzieżowych, w pociągach TLK, ekspresach i Intercity, stojaki w sieciach restauracji, czy będąc na ulotkach pizzerii DaGrasso, Pizza Hut i Telepizza. Nie zabraknie nas również w miejscach, w których młodzież spędza najwięcej czasu - a zatem na uczelniach, w szkołach średnich i ... w klubach. W tych miejscach wykorzystujemy nie tylko wlepki, ale także plakaty B1." - mówi Natalia Hatalska.

"Dobierając media, zrezygnowaliśmy z telewizji. Okazało się bowiem, że to najmniej popularny sposób spędzania wolnego czasu przez naszą grupę docelową. Na pierwszym miejscu stawiają oni Internet, na kolejnych przebywanie wraz z przyjaciółmi poza domem: w kawiarniach, klubach, centrach handlowych." - mówi Joanna Pawlak, dyrektor marketingu i sprzedaży w WP.

Tagi: DaGrasso, Initiative Media, Joanna Pawlak, kampania reklamowa, Mobi, Natalia Hatalska-Wozniak, Pałac Kultury, Pałac Kultury i Nauki, Pizza Hut, PKiN, Telepizza, Testardo Red Cell, Wirtualna Polska, WP, wp.pl, WPmobi, www.wp.pl, Zobacz Różnicę


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
jeden + dwa =