WPmobi zniknie z rynku?

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > nowości >

WPmobi zniknie z rynku?

2009-03-23 WPmobi zniknie z rynku?

Rzeczpospolita donosi, że WPmobi będzie pierwszym wirtualnym operatorem komórkowym w Polsce, który zniknie z rynku. Powodem jest słaba sprzedaż oraz rentowność przedsięwzięcia.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

"Nie jesteśmy do końca zadowoleni z dotychczasowych rezultatów, jakie osiągnął WPmobi. Rozważamy różne opcje i nie możemy też wykluczyć zakończenia działalności jako wirtualnego operatora." - powiedziała Rzeczpospolitej Katarzyna Halicka, rzecznik prasowy Wirtualnej Polski.

WPmobi, mimo przynależności do jednego z dwóch największych portali w Polsce, nie może się pochwalić wysoką spontaniczną znajomości marki. Według ostatnich badań Centrum Badań Marketingowych INDICATOR tylko 1,4% posiadaczy telefonu komórkowego wykazywało spontaniczną znajomość marki telefonii Wirtualnej Polski.

"MVNO są jak inwestycje wysokiego ryzyka - na dziesięć projektów może się udać mniej niż połowa. Bez naprawdę dobrego pomysłu na ten biznes, umiejętności wykreowania nowej jakości dla klienta, powiązania tego z innymi sferami działalności przedsiębiorstwa nie ma co myśleć o sukcesie. Wirtualna Polska albo nie miała takiego pomysłu, albo nie realizowało go konsekwentnie. Ja w ogóle widzę szerszy problem obecności Wirtualnej Polski w grupie Telekomunikacji Polskiej. Nie wiem, czy jest pomysł na tą spółkę." - powiedział serwisowi karciarz.pl Łukasz Dec, dziennikarz Rzeczpospolitej zajmujący się tematyką GSM.

WPmobi w szczytowym okresie miała około 2,5 tys. aktywnych użytkowników. Ich liczba jednak spadła ostatnio do zaledwie 1 tys.

WPmobi jako wirtualny operator komórkowy korzysta z sieci Orange.

Mimo telefonicznych zapowiedzi rzeczniczka Wirtualnej Polski nie ustosunkowała się do naszych pytań w sprawie WPmobi.

---
opracowano na podstawie Rzeczpospolitej i materiałów własnych

Tagi: inwestycja, Inwestycje, Łukasz Dec, MVNO, portal, portal internetowy, portale, portale internetowe, rynek telekomunikacyjny, Rzeczpospolita, Wirtualna Polska, WP, WP mobi, wp.pl, wpmobi.pl, www.wp.pl, www.wpmobi.pl


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
zero + siedem =