Jedziesz autobusem lub tramwajem? Wyłącz lub wycisz telefon

Kraj: PL | IE | UK | DE | Austria (AT) | CH

operator


karciarz.pl > nowości >

Jedziesz autobusem lub tramwajem? Wyłącz lub wycisz telefon

2008-10-25 Jedziesz autobusem lub tramwajem? Wyłącz lub wycisz telefon

Badania wykazały, że prawie połowa pasażerów komunikacji miejskiej w austriackim Graz wyłącza swój telefon komórkowy lub przełącza go tryb cichy. Dlaczego?


Władze Graz w zeszłym roku wprowadziły zakaz używania telefonu komórkowego w środkach komunikacji miejskiej. Ma on na celu poprawę komfortu korzystania z autobusów lub tramwajów. Chodzi oczywiście o przeszkadzające dzwonki, głośne rozmowy współpasażerów, czy też głośne odtwarzanie muzyki.

Mimo, że zakaz nie jest obligatoryjny - tzn. władze tylko zalecają niekorzystanie z komórki - aż 36% badanych przyznało, że w transporcie publicznym podróżuje ciszej i spokojniej.

Bardziej przychylni przestrzeganiu zakazu są ludzie starsi w przeciwieństwie do młodzieży, która podczas jazdy woli wykorzystać wolny czas na komunikację ze znajomymi.

Tagi: Austria, autobus, autobusy, Graz, komunikacja miejska, tramwaj, tramwaje, transport, transport publiczny, zakaz korzystania z telefonu komórkowego


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - śledź dyskusje na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
pięć + dziewięć =

 

czarno-bialo.cba.pl
czarno-bialo.cba.pl (83.220.---.---)2008-10-25 20:36

"która jazdę woli wykorzystać wolny czas podczas jazdy." eee... nie kumam :D Jakoś tak mało stylistycznie. Więcej reklamy niż treści, chyba :D