Zmiany brytyjskiego rynku telekomunikacyjnego

Kraj: PL | IE | Wielka Brytania (UK) | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100
karciarz.pl > nowości >

Zmiany brytyjskiego rynku telekomunikacyjnego

2008-08-29 Zmiany brytyjskiego rynku telekomunikacyjnego

Ofcom – instytucja nadzorująca brytyjski rynek telekomunikacyjny – ogłosiła, w porozumieniu z dostawcami usług i konsumentami, że rynek telefonii komórkowej potrzebuje mniej przepisów i więcej konkurencyjności.

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 300 x 250

Zdaniem Ofcom najważniejszymi walorami usług mobilnych stają się: odpowiedni dostęp, wybór i stosunek wartości do ceny, gdyż ludzie coraz częściej używają komórek do korzystania z Internetu, wysyłania zdjęć i znajdowania miejsc.

Wiceprezes Ofcomu uważa, że nadszedł czas by rozpocząć otwartą dyskusję nad przyszłym podejściem do regulacji rynku telekomunikacyjnego. Szczególnym tematem jest kwestia stawek za zakończenie połączenia (MTR) – stawek, którymi operatorzy obciążają siebie nawzajem, i które stanowią lwią część ich dochodów. Obecny przymus redukowania tych stawek ma się skończyć w 2011 roku.

Około 84% Brytyjczyków powyżej ósmego roku życia posiada telefon komórkowy, a w sumie 60 mln mieszkańców posiada ponad 70 mln aktywnych komórek. Na rynku istnieje pięciu głównych operatorów (m.in. Orange, Vodafone) oraz wielu wirtualnych operatorów, którzy odsprzedają czas na rozmowy w sieci głównych dostawców.

Ofcom zamierza zredukować lub usunąć bariery uniemożliwiające wejście nowym operatorom na brytyjski rynek - np. poprzez uruchomienie nowego pasma transmisji. Instytucja chce także zapewnić lepsze oferty usługi typu prepaid, jak również poprawić dostęp do sieci w miejscach gdzie jest on ograniczony lub nie ma go wcale.

---
opracowano na podstawie agencji Reuters

Tagi: Ofcom, Orange UK, regulacja rynku, Reuters, Vodafone UK, Wielka Brytania


Podobne nowości

Bądź na bieżąco! Zapisz się do bezpłatnego biuletynu, zasubskrybuj kanały RSS, obserwuj nas na serwisach społecznościowych lub odwiedzaj nas także na mobilnej wersji strony pod adresem karciarz.mobi.

Komentarze - wejdź również na forum >>

Treść komentarza:

Podpis:

Twój e-mail:

 
zapisz także do biuletynu
 
informuj o nowych komentarzach do tej nowości
cztery + osiem =