Test telefonu

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > testy >

Test Motorola W230

2008-11-28 Test Motorola W230

Test Motorola W230

Motorola W230 to elegancki muzyczny telefon, wyposażony w odtwarzacz MP3, radio FM oraz zestaw słuchawek stereo z mikrofonem.

W230 jest tanim rozwiązaniem dla użytkowników lubiących połączenie telefonu z odtwarzaczem muzyki i radia.

Motorola W230 jest małym, lekkim i zgrabnym aparatem. W całości wykonana jest ze śliskiego plastiku, który w połączeniu z niewielką wagą sprawia, że telefon łatwo wyślizguje się z ręki.

Poza standardową klawiaturą numeryczną, dwoma guzikami nawigacyjnymi oraz przyciskami odbierania i kończenia połączenia, aparat posiada czterokierunkowy pad z przyciskiem po środku. To innowacyjne rozwiązanie służy do szybkiego poruszania się po menu jak również do odtwarzania, zatrzymywania i zmieniania utworów oraz sterowania głośnością.

Wyświetlacz w Motoroli W230 ma rozdzielczość 128x128 pikseli operuje paletą 65 tys. barw, co sprawia, że obrazy wyświetlane na ekranie telefonu wyglądają mizernie. Zdecydowaną wadą jest brak choćby najmniejszego aparatu fotograficznego lub kamery, jednak nadal telefon może wysyłać i odbierać MMS-y.

Motorola W230 z założenia ma być telefonem muzycznym, jednak w tej materii nie został dopracowany prawie w ogóle. Głośnik telefonu zabezpieczony jest kompresorem, który powoduje nieprzyjemny efekt "pompowania" muzyki w przejściach między cichszymi i głośniejszymi momentami, niezależnie od poziomu głośności. Na szczęście to zjawisko nie występuje na słuchawkach. Samo brzmienie jest dość ostre, na słuchawkach dodatkowo pozbawione basów. Brak korektora graficznego jest poważnym niedociągnięciem, zwłaszcza w przypadku telefonu muzycznego.

Głośnik słuchawki podczas rozmowy, poza tym jest dość cichy, zachowuje się jakby był przykryty poduszką, co negatywnie wpływa na zrozumiałość ludzkiej mowy. Podobne zjawisko występuje w przypadku rozmowy przez zestaw słuchawkowy.

Ogólnie telefon nie wypada rewelacyjnie, jednak jego niska cena przyciągnie mniej wymagających użytkowników.

---
Telefon testował Marek Świderski

Tagi: Motorola W230