Test telefonu

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > testy >

Test Nokia 5200

2007-11-27 Test Nokia 5200

Test Nokia 5200

Nokia 5200 to nowy, rozsuwany, typowo muzyczny telefon fińskiego producenta. Został on stworzony z myślą o osobach, które chcą połączyć funkcjonalny telefon komórkowy z dobrej jakości odtwarzaczem plików mp3.

Trzeba powiedzieć jasno - jakość dźwięku odtwarzanej muzyki w Nokia 5200 jest bardzo dobra. Telefon jest dodatkowo wyposażony w korektor muzyczny z czterema gatunkami muzyki, który znacznie poprawia brzmienie i wzmacnia bassy.

Nokia 5200 posiada boczne klawisze regulacji głośności, które podczas korzystania z aparatu fotograficznego umożliwiają stosowanie czterokrotnego zoom, w jaki wyposażony jest telefon.

Nokia 5200 posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 5MB, która ze względu na swoją wielkość starczy na przechowanie maksymalnie dwóch utworów muzycznych. Dlatego, jak przystało na prawdziwy telefon muzyczny, posiada on gniazdo na kartę pamięci microSD, z możliwością jej wyjęcia bez konieczności wyłączania telefonu.

Dzięki klawiszom szybkiego dostępu, które znajdują się na zewnętrznej obudowie, użytkownik może zadzwonić, zrobić zdjęcie i włączyć radio bez konieczności rozsuwania telefonu. Z tych funkcji można także skorzystać za pośrednictwem przejrzystego menu telefonu.

Nokia 5200 jest wyposażona w kamerę z możliwością robienia zdjęć w trybie poziomym. Mimo niewielkiej rozdzielczości aparatu cyfrowego - 0,3 mln pikseli ostrość zdjęć nie jest zła - na niedużym wyświetlaczu telefonu o niskiej rozdzielczości zdjęcia wyglądają kiepsko, ale już na ekranie komputera znacznie lepiej. Niestety przy zakupie telefonu nie ma w zestawie dołączonego kabla USB.

Wg. informacji producenta bateria powinna wystarczyć na ponad 3 godziny rozmowy i tyle mniej więcej jest w stanie wytrzymać. W przypadku słuchania muzyki starcza na 6-7 godzin. Mimo, że jest to wynik, który nie dorównuje klasycznym odtwarzaczom mp3 to jak na telefon komórkowy z wbudowanym dobrej jakości odtwarzaczem mp3 jest to rezultat całkiem niezły.

Tagi: Nokia 5200