Test telefonu

Kraj: Polska (PL) | IE | UK | DE | AT | CH

27.12.13   Nju z rachunkiem tylko 19 pln Image Banner 750 x 100

karciarz.pl > testy >

Test Nokia 6020

2007-11-27 Test Nokia 6020

Test Nokia 6020

Nokia 6020 jest telefonem, który posiada duży wyświetlacz, duże przyciski, a mimo wszystko subtelny wygląd.

Nie malejąca popularność tego modelu pośród użytkowników jest najlepszym dowodem jego funkcjonalności.

Nokia 6020 jest bardzo dobrze wyważona i mimo swojej wielkości jest bardzo poręcznym telefonem. Pozytywne zaskakuje umieszczony pod wyświetlaczem joystick. W przeciwieństwie do wielu innych telefonów jest on bardzo precyzyjny i oprócz tego, że pełni funkcje klawisza nawigacyjnego, umożliwia także wejście do menu oraz zatwierdzenie dokonanych zmian. Upraszcza poruszanie się po wszystkich opcjach telefonu i gwarantuje intuicyjność jego obsługi.

Kolorowy wyświetlacz z paletą 65 tysięcy barw o rozdzielczości 128x128 pikseli, charakteryzuje się dobrym kontrastem i zapewnia żywe kolory oglądanych zdjęć i filmów.

Wadą jest natomiast nieduża rozdzielczość wbudowanego aparatu cyfrowego, który nie umożliwia wykorzystania wszystkich możliwości i tak nie najlepszego wyświetlacza. Wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 0,3 mln pikseli z możliwością robienia zdjęć w trybie standardowym, portretowym oraz nocnym całkowicie wystarcza, aby wysłać MMS-a z ciekawym zdjęciem. Znacznie gorzej prezentują się nakręcone telefonem Nokia 6020 filmy video – obraz jest niewyraźny i "skacze".

Telefon Nokia 6020 można połączyć z komputerem tylko za pomocą kabla USB lub portu IrDA. Nie został on wyposażony w moduł Bluetooth. Ponieważ telefon posiada tylko 3MB wbudowanej pamięci i nie ma wejścia na kartę pamięci są to i tak funkcje, z których raczej sie nie korzysta.

Nokia 6020 jest telefonem bezawaryjnym. W przypadku zniszczenia obudowy można samemu ją wymienić. Mimo brak zaawansowanych funkcji multimedialnych jest to trwały i funkcjonalny telefon komórkowy, idealnie spisujący się w tym, co powinien robić najlepiej - czyli rozmów.

Tagi: Nokia 6020